środa, 5 lutego 2014

Zaskakujące produkty Swarovskiego!

Daniel Swarovski poprzednio nazywał się Daniel Swarz. Urodził się w Czechach w 1862 roku. Jego ojciec był szlifierzem kryształu i miał małą fabrykę produkującą szkło, gdzie młody Daniel odbył staz. W 1895 roku Swarovski finansista Armand Kosman i Franz Weis utworzyli firmę Swarovski z siedzibą w Wattens, w Austri, aby skorzystać z tamtejszej energii wodnej do procesu kruszenia kryształu opatentowanego przez Daniela Swarza. Takie właśnie były początki Swarovskiego. Trudno uwierzyć, że minęło od tamtych czasów przeszło 100 lat. :)

Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć nie tylko figurki i figury (niektóre są naprawdę dużych rozmiarów!!), czy biżuterię, ale również ozdoby na głowę typu diadem, kapelusz z kryształu i inne. 

Myślę, że zaskoczy Was fakt, że do produktów Swarovskiego należą również odblaskowe i świecące elementy w znakach drogowych, a nawet przyrządy optyczne takie, jak lornetki czy celowniki.

Ponadto Swarovski stworzył gamę zapachów perfum w postaci ciekłej i stałej.

W Wattens znajduje się muzeum kryształu - Swarovski Kristallwelten (Crystal Worlds), gdzie można podziwiać jego wytwory, jednak proces ich powstawania, technika obróbki krzystałów Swarovskiego jest ściśle chroniona. :)

Zapraszamy do oglądania zdjęć poniżej!

autor zdjęć: E.K.
Źródło" http://en.wikipedia.org/wiki/Swarovski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz