niedziela, 17 sierpnia 2014

Big Fashion Life w Izraelu

Sezon urlopowy jeszcze trwa.

Big Fashion Life było na wakacjach i chętnie podzieli się z Wami tym co zobaczyło. :)

Jednym z miejsc był IZRAEL.

Izrael jest to kraj położony w Azji Zachodniej na wschodnim brzegu Morza Śródziemnego. Na pn. graniczy on z Libanem, na pn.-wsch. z Syrią, na wsch. z Jordanią, a na pd.-zach. z Egiptem. Ponadto przylega do niego Palestyna oraz Strefa Gazy, które są kontrolowane przez tymczasowe Palestyńskie Władze Narodowe inaczej zwane Autonomią Palestyńską. Niestety Izrael do dzisiaj tkwi w konflikcie z licznymi sąsiadującymi z nim państwami arabskimi, dlatego wybierając się tam w podróż należy szczególnie zadbać o własne bezpieczeństwo i zapoznać się dokładnie z obowiązującymi tam zasadami.

Izrael mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni jest krajem wielu religii. Dominująca to judaizm. Mieszkają tam również wyznawcy muzułmanizmu, chrześcijanie, druzowie oraz inne mniejsze grupy religijne. Należy respektować odmienne rytuały i sposoby zachowania. Nie należy manifestować swojej odmienności, szczególnie w czasie świąt religijnych. Turyści, którzy zwiedzają miejsca zamieszkiwane przez ortodoksyjnych wyznawców judaizmu powinni być odpowiednio ubrani (długie spodnie, długie spódnice, długie rękawy). W czasie szabasu nie należy odwiedzać miejsc kultu, jeśli nie godzą się na to uczestnicy uroczystości religijnych oraz fotografować tych osób bez ich zgody. Podobne zasady dotyczą zachowania 
w miejscach kultu innych religii – w meczetach i kościołach.

Mimo niepokojów nawiedzających ten kraj, myślę, że mimo wszystko warto się tam wybrać i poznać tą ciekawą kulturę. 

Jak przypada na kraj o klimacie śródziemnomorskim (część państwa leży także w klimacie zwrotnikowym!), egzotyka wita nas swym pięknem. Przepyszne soki, owoce sprzedawane na targach, zapach egzotycznych przypraw, przepiękne palmy, plaże zalane słońcem i interesująca momentami architektura na pewno spodoba się każdemu z Was. :)

Więcej o Izraelu już wkrótce... Zapraszamy! :)

Autor zdjęć: Violetta Lucińska

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Izrael
http://www.odyssei.com/pl/travel/izrael.php#1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz