wtorek, 22 lipca 2014

Sekrety miodu i cynamonu
Kanadyjskie pismo Weekly World News w wydaniu z 17 stycznia 1995 r. podało listę schorzeń, które można leczyć miodem i cynamonem według badań przeprowadzonych przez naukowców z krajów zachodnich. Zdziwicie się z szerokiego zastosowania tych naturalnych składników. :)

Myślę, że wiele osób uwielbia słodki miód, który jak wiadomo jest bardzo zdrowy. Należy go jednak kupować ze sprawdzonego źródła, aby nie trafić na kantowany. Cynamon jako przyprawa jest bardzo ceniony, ma między innymi właściwości rozgrzewające, dlatego tak dobre są herbaty z jego dodatkiem 
w zimne wieczory.

Według badań naukowców miód i cynamon mogą być bardzo dobrym lekarstwem na takie schorzenia jak:
- zapalenie stawów
- zbyt wysoki poziom cholesterolu
- przeziębienie
- rozstrój żołądka
- wzdęcia
- niestrawność
- grypa
- infekcje skórne
- nowotwór.

Dodatkowa wzmacniają one:
- układ odpornościowy.

Mogą sprzyjać:
- utracie wagi
- pozbyciu się piegów
- długowieczności
- pozbyciu się zmęczenia. :)

Nie będziemy tutaj opisywać wszystkich zastosowań, chyba, że będziecie bardzo zainteresowani. :)

ZMĘCZENIE

Żyjemy w czasach, kiedy mamy mało czasu dla siebie, za to mnóstwo pracy, więc praktycznie codziennie czujemy się zmęczeni. Badania wykazały, że cukier zawarty w miodzie ma działania dobroczynne dla organizmu i osoby przyjmujące miód i cynamon są bardziej ożywione i sprawniejsze. Wystarczy pół łyżeczki miodu na szklankę wody i odrobina cynamonu. Pite codziennie po umyciu zębów i po południu ok. 15, kiedy obniża się aktywność organizmu, poprawia witalność i dodaje energii.

UTRATA WAGI

Naturalny miód i cynamon to dużo bezpieczniejszy środek na odchudzanie niż zażywanie sztucznych środków, które często jeszcze bardziej szkodzą naszemu organizmowi niż sama nadwaga czy otyłość. Wystarczy pić ugotowany w szklance miód i cynamon codziennie rano pół godziny przed śniadaniem na pusty żołądek i wieczorem przed snem. Przyjmowane regularnie obniżają wagę nawet u bardzo otyłych osób. Nie pozwalają na gromadzenie się tłuszczu w organizmie nawet przy wysokokalorycznej diecie.
Oczywiście nie należy zapomnieć o uprawianiu jakiegoś sportu, w końcu RUCH TO ZDROWIE, a przy tym spalanie niechcianej tkanki tłuszczowej. :)

PIEGI

Aby pozbyć się piegów, należy zrobić papkę z 3 łyżeczek miodu i 1 łyżeczki cynamonu. Nałożyć ją na piegi przed snem i zmyć następnego dnia rano ciepłą wodą. Codzienne stosowanie przez 2 tygodnie całkowicie usunie piegi.

PRZEZIĘBIENIE

Osoby cierpiące na przeziębienie o różnym nasileniu powinny przyjmować codziennie przez 3 dni 1 łyżeczkę miodu z 1/2 łyżki cynamonu w szklance letniej wody. Wyleczy on większość chronicznego kaszlu, przeziębienia oraz przeczyści zatoki. :)

NIESTRAWNOŚĆ

2 łyżeczki miodu posypane cynamonem przed jedzeniem obniżają kwasowość i ułatwiają trawienie ciężkostrawnych potraw.

NOWOTWÓR

Ostatnie badania przeprowadzone w Japonii i Australii wykazały, że udało się wyleczyć zaawansowane stadium raka żołądka i kości. Osoby cierpiące na tego rodzaju nowotwory powinny przyjmować 1 łyżeczkę miodu z 1 łyżeczką cynamonu przez jeden miesiąc 3 razy dziennie.

Mamy nadzieję, że Was zaciekawiłyśmy i zachęciłyśmy do sięgania po naturalne środki. :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz