środa, 2 października 2013

Moda w powietrzu - stewardesy


Czy też uważacie, że kobieta bądź mężczyzna w mundurze wygląda bardzo efektownie? 

Nie raz można zobaczyć z okazji świąt państwowych parady wojskowe, na których pięknie prezentują się oddziały marynarki wojennej czy wojska lądowego.  Mundury różnią się między sobą krojem, fasonem, materiałem, kolorem, wzornictwem - mnóstwem rzeczy, ale łączy je jedno - budzą szacunek 
i podziw. 

Jeśli ktoś dużo podróżuje, zwłaszcza liniami lotniczymi, często może zaobserwować przechadzających się pilotów czy też stewardesy. Zawsze wyglądają schludnie, elegancko i efektownie. 

Linie lotnicze mają różne wymagania i standardy dotyczące osób zatrudnianych na stanowisko stewardess. Ich stroje również różnią się w zależności od linii lotniczych. Najczęściej występującymi kolorami jest czarny, granatowy, niebieski, niekiedy beż, czerwony czy bordowy. Charakterystycznymi elementami ubioru jest dopasowana spódnica żakiet lub marynarka, nakrycie głowy, kołnierzyk, czy też apaszka koło szyi.  
Główna zasada: strój musi być schludny, czysty i elegancki. 
Dzięki takim standardom najczęściej jest na czym oko "zawiesić". ;)1 komentarz:

  1. Panie z Air Emirates w tych toczkach z woalkami oraz krwisto czerwonymi ustami są nie do pobicia. Zdecydowanie wyróżniają się na wszystkich lotniskach. Toczki są zakładane tylko do przyjmowania pasażerów na pokład i po lądowaniu - do spacerowania po lotniskach. No i można poprosić i wypożyczyć sobie takie nakrycie głowy do zrobienia pamiątkowego zdjęcia ;)

    OdpowiedzUsuń