poniedziałek, 3 czerwca 2013

Utalentowana projektantka - Maria Mrowca.

Maria Mrowca – absolwentka Szkoły Projektowania Ubioru w Krakowie, stypendystka Szkoły Projektowania Ubioru Fahmoda w Hanowerze. 
Projektowanie opiera głównie na bezpośredniej pracy z sylwetką kobiecą – według założenia, że kobieta powinna wyglądać i czuć się jak prawdziwa kobieta. Stosując tę zasadę udowadnia jednocześnie, 
iż nowoczesny design może być wierny tradycji. Ekstremalna fascynacja strukturą i fakturą tkanin sprawia, że każdy projekt  odkrywamy w dwóch etapach: najpierw podążamy wzdłuż linii, kroju, cięć i draperii, następnie dostrzegamy unikalność tkaniny, która w dotyku okazuje się jeszcze bardziej wyjątkowa –  co sprawia, że każdy projekt posiada drugą warstwę, do której dostęp mają tylko ci, którym kobieta na to pozwoli.


 Kolekcja projektantki - Paper Shape - inspirowana krótkometrażowym filmem francuskiego artysty Jeana - Sebastiena Monzaniego ,, Maison de Papier/ Tafta ".


2 komentarze:

  1. Widziałam i dotykałam (;)) kolekcję Mrovca na Swap&Shop, jestem nią oczarowana. Materiały, szycie i samo ubranie po prostu idealne. Klasa sama w sobie :) Przymierzam się do zakupu :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Super cute items! The last dress is gorgeous, very pretty.

    -Vogue&Heels
    www.vogueandheels.com

    OdpowiedzUsuń