piątek, 30 sierpnia 2013

CLASSIC MOTO SHOW

Zapraszamy wszystkich koneserów luksusu 

i niepowtarzalnego stylu na wystawę

CLASSIC MOTO SHOW

 

Wystawa odbędzie się w dniach 5-8 września na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej 
w Krakowie. Muzeum mieści się w centrum Krakowa na terenie dzielnicy Kazimierz, w 100- letnich, pięknie odremontowanych halach pierwszej w Krakowie zajezdni tramwajowej. Klimat miejsca i piękno zabytkowych samochodów oraz motocykli sprawią, że będzie to niezwykła impreza.

Ideą Wystawy jest prezentacja szerokiej publiczności historii motoryzacji w oparciu o zbiory polskich kolekcjonerów

Na wystawie zostanie zaprezentowanych około 120 pojazdów przedstawiających historię motoryzacji. Ekspozycja będzie podzielona na następujące działy:

1. polskie legendy,
2. auta krajów demokracji ludowej,
3. amerykańskie marzenia,
4. legendarni mistrzowie,
5. poczciwe i niezawodne,
6. pierwsze automobile,
7. zabytkowe jednoślady.


Każdy z działów będzie dodatkowo podzielony według kraju produkcji i marki samochodów oraz motocykli. W trakcie Wystawy odbędzie się prezentacja warsztatu renowacji samochodów zabytkowych podczas pracy nad renowacją samochodu, a także giełda części i samochodów zabytkowych. Na Wystawie prezentowane będą zabytkowe motocykle, a także pokazy jazdy sportowej motocyklem zabytkowym.

Podczas wystawy od piątku do niedzieli do dyspozycji zwiedzających będą symulatory dachowania
i niezapiętych pasów bezpieczeństwa. Wystawa będzie połączona z realizacją programu „Bezpieczna droga do szkoły” realizowanego przez Straż Miejską w Krakowie. Pierwsze dwa dni wystawy przed południem (czwartek i piątek), będą przeznaczony szczególnie dla dzieci. Specjalnie dla nich zorganizowane zostaną konkursy i zabawy, jak choćby malowanie zabytkowego samochodu.

W ten sam weekend w Krakowie odbędzie się jeszcze jedna impreza z udziałem samochodów zabytkowych: Rajd Polski Historyczny. Organizatorzy obu imprez wspierają się i współpracują ze sobą. W związku z tym w czwartek 5 września o godzinie 18:00 oraz w sobotę 7 września o godzinie 20:00 rozpocznie się przejazd ponad 40 zabytkowych samochodów uczestniczących w Rajdzie trasą prowadzącą przez teren Wystawy.




 Program wystawy
Czwartek 5.09
9:00-14:00 – Konkursy i zabawy dla dzieci. Program „Bezpieczna droga do szkoły”
18:10-19:00 – Przyjazd na teren Wystawy uczestników Rajdu Polskiego Historycznego. Po starcie uroczystym z Rynku Głównego, który rozpocznie się o godzinie 18:00 ponad 40 samochodów przyjedzie na pierwszy punkt kontroli przejazdu zlokalizowany na terenie Wystawy.
20:00 – Zamknięcie ekspozycji dla zwiedzających.
Piątek 6.09
9:00-14:00 – Konkursy i zabawy dla dzieci. Program „Bezpieczna droga do szkoły”.
20:00 – Zamknięcie ekspozycji dla zwiedzających.
Sobota 7.09
9:00 – Otwarcie bram wystawy.
12:00 – Pokaz jazdy trial zabytkowym motocyklem.
19:00 – Uroczyste otwarcie Wystawy.
20:10 – Start odcinka nocnego Rajdu Polskiego Historycznego.
22:00 – Zamknięcie ekspozycji dla zwiedzających.
Niedziela 8.09
9:00 – Otwarcie bram wystawy.
12:00 – Pokaz jazdy trial zabytkowym motocyklem.
15:00 – Wręczenie pucharów i nagród.
18:00 – Zamknięcie wystawy.


Wystawa jest czynna dla zwiedzających w dniach od 5 do 8 września w następujących godzinach:

05-09   |  9:00 – 20:00
06-09   |  9:00 – 20:00
07-09   |  9:00 – 22:00
08-09   |  9:00 – 18:00

Podczas wystawy odbędzie się konkurs na wybór Samochodu Publiczności. Dla właściciela pojazdu wybranego przez publiczność organizatorzy ufundują nagrodę, a wśród osób głosujących w konkursie rozlosują nagrodę. W tym celu podczas Wystawy będą zbierane wśród zwiedzających ankiety.

Ceny biletów:
Bilet normalny – 20 zł
Bilet ulgowy – 15 zł
Bilet rodzinny 2 + 2 – 60 zł
Bilet dla dzieci do lat 7 – 5 zł
Bilet dla klasy szkolnej – 170 zł

To idealne miejsce na stylową sesję zdjęciową wśród klasyków motoryzacji.




 

     



 

środa, 28 sierpnia 2013

Joanna Zatorska i jej filcaki wraz z frociakami :)

Jedną z twórczyń, których dzieła możemy zobaczyć na kiermaszu jest Joanna Zatorska. Urzekły nas wykonane przez nią maskotki z filcu, z których każda prezentuje swój indywidualny charakter, a także frociaki, do których aż chce się przytulić. Nic dziwnego zresztą, skoro Pani Joanna należny do niesamowicie miłych, otwartych i życzliwych osób i tą energią chyba na nie emanuje. :)

Serdecznie pozdrawiamy i polecamy te urzekające zwierzaki!

FILCAKI






FROCIAKI


Zdjęcia: K.M.

RZECZY NIEPOSPOLITE - KIERMASZ POLSKICH TWÓRCÓW

10 i 11 sierpnia odbył się w M1 w Krakowie Kiermasz Rzeczy Niepospolitych, na którym nie mogło nas zabraknąć. Można było zobaczyć wiele pięknych, niekiedy niespotykanych, praktycznych i mniej praktycznych, ale urzekających wykonaniem rzeczy. Sukcesywnie będziemy przybliżać Wam przez najbliższy czas ich twórców, abyście sami, jeśli Was to zainteresuje, mogli wybrać się na kolejny taki kiermasz, który odbędzie się 14 i 15 września.
Podobno ma być on organizowany co miesiąc. Zobaczymy co z tego wyjdzie. :)



poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Gothic Style





















                                                            Sukienka: Vero Moda,   
                                                            Legginsy: Black Milk, 
                                                            Sandały: Sklep z rękodziełem,
                                                            Torebka: Boudoir on the Moon.

piątek, 23 sierpnia 2013

Moda Wiktoriańska


Moda ta narodziła się za panowania angielskiej królowej Wiktorii. Cieszyła się popularnością w XVIII
i XIX wieku, a dokładniej w latach 1837-1901.


Młoda królowa Wiktoria


Współcześnie w modzie pojawiają się inspiracje tym stylem. Warto jednak pamiętać, że nazwa "Moda Wiktoriańska" czy też "Styl Wiktoriański" zarezerwowany jest dla strojów powstałych wyłącznie
w Imperium Brytyjskim, a nazwa ta związana jest z okresem historycznym Wielkiej Brytanii.
W związku z tym, jeśli strój jest dokładną kopią oryginalnego stroju powstałego w tamtych czasach na wyspach, jest on zaliczany do tego stylu. Jednak w większej mierze współczesne inspiracje polegają na wykorzystaniu pewnych elementów charakterystycznych dla kreacji tamtych czasów. Można je zaobserwować między innymi u fanów steampunku, mody gotyckiej i loliciej w wersjach bardziej wygodnych i praktycznych.

 


Co w modzie wiktoriańskiej jest najbardziej charakterystyczne:


Bluzki damskie na dzień były zapinane pod szyją, posiadały wysoki kołnierz, który przypomina stójkę. Natomiast bluzki wieczorowe miały głębokie i szerokie dekolty, najczęściej w kształcie łódki, które odsłaniały wierzch ramion.


Jeśli chodzi o rękawy, to w epoce wiktoriańskiej występowały one w kilku rodzajach. Najczęściej były jednak obcisłe przynajmniej od łokcia w dół. Bardzo popularne w późniejszym nieco czasie stały się rękawy bardzo szerokie u góry i wąskie od łokcia w dół nazywane "leg o'mutton" ("barani udziec"). Natomiast przy sukniach wieczorowych mogły być one krótkie i bufiaste. Wówczas ubierało się do nich długie rękawiczki. W okryciach wierzchnich i płaszczach nosiło się poszerzone u dołu rękawy.



Gorset również jest charakterystycznym elementem tego stylu, choć nie był zawsze wymagany.
W sytuacjach, kiedy kobieta przyjmowała rodzinę lub najbliższych znajomych, mogła mieć na sobie luźniejszą suknię bez gorsetu. Pełnił on funkcję bielizny, więc ubierało się go pod suknię. Miał zasłaniać biust. Modne dziś gorsety pod biust nie występowały w modzie wiktoriańskiej. Co najciekawsze, potrzebnych było kilka osób, aby przygotować damę na imprezę i pomóc jej się ubrać w gorset, suknię i inne dodatki. Przygotowania potrafiły trwać kilka godzin!


Gorset był przez niektórych w tamtych czasach uznawany za symbol zniewolenia kobiety i pojawiały się głosy sprzeciwu wobec tego elementu ubioru.


Jeśli chodzi o spódnice, ich wygląd zmieniał się, pojawiały się różne fasony, jednak nigdy nie były one obcisłe i zawsze posiadały pod spodem halkę, która mogła mieć falbany dla zwiększenie objętości. Spódnice te były zapinane w talii, najczęściej rozszerzane poniżej. Niektóre były szerokie i proste,
a inne posiadały z tyłu tren lub turniurę. Pojawiły się także węższe spódnice przypominające trochę spódnice z "rybim ogonem", nie były one jednak bardzo zwężane w kolanach.


Ponadto, aby uzyskać ostateczny efekt, nie mogło także zabraknąć kapelusza oraz haftowanych wzorów.


Jak widać moda wiktoriańska cechuje się sporą różnorodnością i każdy może znaleźć w niej coś dla siebie.





Źródło:


środa, 21 sierpnia 2013

Otwarcie ESTIYO Clinique

W poniedziałek 19 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie salonu kosmetycznego ESTIYO Clinique znajdującego się na ul. Lubicz 22/3. Profesjonalne ręce współwłaścicielki salonu osobiście zatroszczą się nawet o najbardziej wymagającego klienta. Salon jest wyposażony w nowoczesne urządzenia, które zadbają o każdy rodzaj skóry m.in. w SEYO TDA, które jest niezwykle skuteczne w walce ze zmarszczkami. Jest to system zabiegowy w którym stosuje się hiperbaryczny tlen. SEYO tworzy promiennie piękną skórę z utrzymującym się natychmiastowym efektem. Po zabiegu skóra jest nawilżona i odżywiona. Klientki, które wypróbowały działanie tej nowoczesnej technologii, były mile zaskoczone szybkim efektem. Polecamy i zachęcamy do odwiedzenia ESTIYO Clinique naprawdę warto. 






































































poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Graffiti Marilyn Monroe

Sztuka fascynuje nas w różnych odmianach, a ta uliczna bywa czasem nawet ciekawsza niż muzealna. 
 Przemierzając ulice Krakowa Big Fashion Life natknęło się na ciekawe grafitti zobaczcie sami....


 



















                                                                autor zdjęć: E.K.